SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skrin 6972681
nr 697 2681
Skrin
silver, Italien, 1900-tal, infälld agat, vikt 210g. , längd: 11, höjd: 7
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 16 maj 2011
kl 17:11:58
1.000 kr
1.200 kr
1.400 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver